9/13/2016

[ZAPOWIEDŹ] "Smak śmierci" od 20 września w księgarniach!

Wydawnictwo Amber znane jest z tego, że wydaje bardzo dobre i różnorodne książki z gatunku kryminał i thriller. Już za równy tydzień na półki księgarń trafi "Smak śmierci", czyli powieść niezastąpionego profesora medycyny sądowej, Michaela Tsokosa! Za dwa dni na moim blogu pojawi się recenzja przedpremierowa, a Was zapraszam do bliższego zapoznania się z powieścią. To, co Simon Beckett znał ze stażu dziennikarskiego na Trupiej Farmie, profesor Tsokos zna z praktyki. Jest światowym autorytetem – ekspertem medycyny sądowej. A na listach bestsellerów czuje się równie dobrze jak przy stole sekcyjnym.
Zawsze, gdy oficerowie śledczy są bezsilni wobec najbardziej niepojętych zbrodni, proszą o pomoc profesora Tsokosa.
Jego specjalność to najbardziej bestialskie, zwyrodniałe zbrodnie. Ekstremalne. Opisywał je w bestsellerach, które zaszokowały Niemcy.

Sebastian Fitzek – największy mistrz niemieckich thrillerów psychologicznych („Pasażer 23”, „Odprysk”) – zaproponował Tsokosowi współautorstwo swojej nowej powieści (polska premiera listopad 2016), chcąc ją wzbogacić o rzeczywiste opisy sekcji zwłok i oddać w niej stuprocentowe realia pracy lekarza medycyny sądowej.
Zachęcony ogromnym sukcesem „Odciętych” profesor Tsokos, dotąd autor jedynych w swoim rodzaju bestsellerów literatury faktu, napisał swoją pierwszą powieść „Smak śmierci”.
Rezultat:
spektakularny thriller o prawdziwych zbrodniach prawdziwego seryjnego zabójcy, z prawdziwym ekspertem medycyny sądowej (alter ego Tsokosa).
– ponad pół roku w pierwszej dwudziestce list bestsellerów!
– kolejne tomy serii z doktorem Ablem.Nic nie jest tak okrutne jak rzeczywistość. „Smak śmierci” to wybuchowa mieszanka faktów i fikcji.
Sebastian Fitzek


Doktor Fred Abel zna smak śmierci... Były żołnierz, wybitny ekspert medycyny sądowej, nie zliczyłby ofiar i scen zbrodni, jakie widział. Nawet najbardziej zmasakrowane, rozczłonkowane, nieistniejące już prawie ciała zmarłych prowadzą go do nieuchwytnych morderców. Niewiele da się skryć przed jego genialną intuicją. Niewiele może go zaszokować.Ale teraz jest inaczej.Ofiarami zwyrodniałych zbrodni są starsze kobiety. Na ich ciałach morderca zostawia niezrozumiałe przesłanie. Wreszcie, dzięki specjalistycznej analizie DNA przeprowadzonej przez doktora Abla, zostaje ujęty. Ale on nie może być mordercą!To dawny kolega Abla z wojska. Zawsze był twardy, zdolny do różnych rzeczy, ale nie do zbrodni. Lecz przecież DNA nie kłamie...Lars siedzi w więzieniu, a jego chorej córeczce zostało kilka dni życia. Tymczasem kolejne zbrodnie paraliżują strachem Europę.Doktor Abel sam więc rzuca się w beznadziejne śledztwo i szaleńczy pościg. I nic się nie zgadza.I jedna rozwiązana zagadka rodzi następną. Ale doktor Abel musi ująć mordercę, nawet jeśli miałby przyznać, że nieomylna nauka może się mylić...MICHAEL TSOKOS
Profesor medycyny sądowej Michael Tsokos jest najbardziej renomowanym nie tylko w Niemczech badaczem nadzwyczajnych przypadków kryminalnych.
Od roku 2007 kieruje Instytutem Medycyny Sądowej w berlińskiej klinice Charité i Krajowym Instytutem Medycyny Sądowej i Społecznej w Berlinie.
Służył w Bundeswehrze w jednostce dalekiego rozpoznania, pracował w specjalistycznej klinice psychiatrycznej. Był wzywany do byłej Jugosławii do identyfikacji zwłok pochodzących z masowych grobów, a w 2004 po klęsce tsunami – do Azji. W roku 2014 założył w Berlinie ośrodek pierwszej pomocy ofiarom gwałtów i przemocy.Tytuł: Smak śmierci
Tytuł oryginalny: Zeschunden 
Autor: Michael Tsokos
Wydawnictwo: Amber
Gatunek: thriller/kryminał
Liczba stron: 407
Patronat medialny: Onet.pl
PREMIERA: 20 września 2016 r.

Jesteście zainteresowani "Smakiem śmierci"? Będziecie wypatrywać tej pozycji na półkach księgarń? Koniecznie piszcie mi w komentarzach i pamiętajcie, że za dwa dni na blogu PRZEDPREMIEROWA recenzja "Smaku śmierci". :) 

5 komentarzy:

 1. Ciekawe :D
  Szkoda, że tylko Onet ma patronat...

  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/09/basnie-marsz-drewnianych-zonierzykow.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Śmierdzi mi to Beckettem :D Ale chętnie przeczytam, uwielbiam takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam thrillery i kryminały :D na ten chętnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój ulubiony gatunek więc z niecierpliwością czekam na tą premiere :)
  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń